Reklama
Reklama

Chcą powrotu zegara na Teatralkę. Wróci!

fot. Nishio Poznań - archiwum
fot. Nishio Poznań - archiwum

Na portalu Facebook na początku miesiąca pojawił się profil "Chcemy powrotu zegara na Teatralkę". Chodzi o zegar, który znajdował się na przystanku tramwajowym w ciągu ulicy Roosevelta. Po remoncie Teatralki go nie zamontowano. ZDM zapewnia, że sprzęt tu wróci.

- Denerwuje Was brak zegara na moście Teatralnym w Poznaniu? Pokażmy, ilu nas jest. Chcemy powrotu zegara na Teatralkę - piszą na profilu "Chcemy powrotu zegara na Teatralkę" pomysłodawcy fanpage"a. Od 3 lutego profil polubiło blisko 2000 osób. Profil "Poznaj tramwaje. W Poznaniu" zapalił nawet wirtualny znicz dla zegara pisząc "Zegar RIP [*]".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


O który zegar chodzi? Przed remontem torowiska na węźle tramwajowym Teatralka na przystanku w ciągu ulicy Roosevelta (w kierunku Piątkowa) stał zegar z elektronicznym wyświetlaczem. Po remoncie zniknął. Ale mamy dobrą wiadomość - wróci!

- To sprawa przede wszystkim Zarządu Dróg Miejskich, który odpowiadał za remont Teatralki - tłumaczy Małgorzata Ratajczak z Zarządu Transportu Miejskiego. Zwróciliśmy się więc w tej sprawie właśnie do ZDM. - Remont węzła Teatralka nie jest jeszcze zakończony - mówi Tomasz Libich z ZDM. - Tramwaje już tędy kursują, ale wciąż do zrobienia jest m.in. nawierzchnia chodników. Pamiętamy też o zegarze - dodaje.

Sprzęt trzeba będzie podłączyć do kabla zasilającego. - Wykonawca prac w tym tygodniu ma przeprowadzić wizję lokalną. Wierzymy, że do końca miesiąca zegar ponownie stanie na przystanku - kończy Libich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro