Reklama

Sieć Centrów Kształcenia Zawodowego powstanie w Wielkopolsce?

W Wielkopolsce może powstać sieć Centrów Kształcenia Zawodowego. Ma to być sposób na lepsze przygotowanie młodzieży do rynku pracy.

Z pomysłem utworzenia Centrów Kształcenia Zawodowego wyszedł Ryszard Grobelny, który projekt chciałby zrealizować wspólnie z władzami innych wielkopolskich miast - Wszyscy dobrze wiemy, że parę lat temu likwidowane były szkoły zawodowe, a dziś fachowcy mówią, że specjalistów brakuje na rynku pracy - mówi Paweł Marciniak, rzecznik prezydenta i dodaje - Żeby to zrobić dobrze, musimy skoordynować pewne działania w całym regionie. Nigdy nie będzie tak, że w każdym miejscu Wielkopolski będziemy mieli centrum, które jest w stanie wykształcić każdego specjalistę. Wyposażenie takich miejsc jest drogie, kadra jest ograniczona, a sieć ma sprawić, że będziemy wiedzieli, gdzie, jakich specjalistów możemy kształcić. W tej chwili nie wiadomo, kiedy sieć mogłaby rozpocząć działalność.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro