Reklama
Reklama

Dębiec: na 28 Czerwca 1956 będzie jasno!

Prawdopodobnie w najbliższych dniach na ulicę 28 Czerwca 1956 (odcinek między Łozową i Samotną) powróci jasność. W poniedziałek informowaliśmy, że wieczorami występują tam egipskie ciemności. To skutek awarii, która właśnie jest usuwana.

Mieszkańcy osiedla Dębina w najbliższych dniach będą mogli znowu poczuć się bezpiecznie na ulicy 28 Czerwca 1956. W poniedziałek informowaliśmy, że od kilku tygodniu wieczorami nie działają lampy uliczne na odcinku od Łozowej do Samotnej. Wkrótce ma się to zmienić.

- Powodem awarii jest uszkodzony kabel zasilający latarnie - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Uszkodzono go podczas prac prowadzonych przez inwestora. Nie działał on na nasze zlecenie - dodaje Libich.

Do uszkodzeń doszło w kilku miejscach. - Część z nich już naprawiono, ale zostało jedno miejsce, do którego trzeba się dokopać. Zlecenie na przeprowadzenie tych prac wystawiono już jakiś czas temu, ale ten proces trwa - zaznacza Libich. - Obecnie pogoda sprzyja i w najbliższych dniach na pewno wykonawca dotrze do uszkodzonego fragmentu kabla. W tej chwili trudno powiedzieć ile potrwa usuwanie awarii. Wszystko zależy od tego jak duże są uszkodzenia - kończy Libich.

Mieszkańcy Dębiny muszą więc wytrzymać jeszcze kilka dni bez działających latarni ulicznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro