Reklama
Reklama

Walentynki w Poznaniu: na koncercie, imprezie lub w teatrze

fot. Kaniths / sxc.hu
fot. Kaniths / sxc.hu

Jak spędzić Walentynki w Poznaniu? W tym roku opcji jest wyjątkowo dużo, bo Dzień Zakochanych będziemy obchodzić w piątek. Zobacz co można robić ze swoją drugą połówką 14 lutego.

Każdego roku w Walentynki restauracje, kawiarnie, teatry, kina i kluby wypełniają się zakochanymi parami. Ci, którzy jeszcze nie zarezerwowali stolika, muszą się spieszyć. Większość z nich zamówiono już w połowie stycznia. Choć od lat, wielu poznaniaków deklaruje, że Walentynki spędza w domu, prezentujemy kilka sposobów na ciekawy wieczór dla zakochanych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W teatrze

W piątkowy wieczór wiele będzie się działo w poznańskich teatrach. Pakiet walentynkowy oferuje Mój Teatr. Będzie tu można zobaczyć spektakl "Arka, czyli dwoje na kanapie", a także posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu grupy Zjeżyc. W Sali Ziemi dwa razy prezentowany będzie spektakl "Przez park na bosaka" Teatru Kwadrat z Martą Żmudą-Trzebiatowską i Kamilem Kulą. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las będzie natomiast można zobaczyć spektakl "Seks dla opornych" z Marią Pakulnis i Mirosławem Kropielnickim. Teatr Polski premierowo pokaże "Mizantropa", a Teatr Nowy zaprasza na "Wiśniowy sad".

Na koncercie


Z okazji Walentynek w Termach Maltańskich wystąpi Grzegorz Hyży, finalista programu X-Factor. - Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Unikalny koncert odbędzie się w Aquaparku, który dotychczas kojarzony był przede wszystkim z niezliczonych atrakcji wodnych - wyjaśniają Termy Maltańskie.

Na walentynkowy koncert zaprasza też Poema Cafe. Wieczór upłynie pod znakiem "Flamenco & Rock". W Blue Note o odpowiedni nastrój zadba Dorota Miśkiewicz, w Eskulapie o miłości i nie tylko śpiewać będzie zespół V-Unit, a w klubie U Bazyla rockowe Walentynki zapewnią m.in. Eleanor Gray i Follow d"Arc. W Teatrze Muzycznym zapowiada się latynoska noc - usłyszeć tu będzie można muzykę hiszpańską, argentyńską i afro-kubańską. Scena na Piętrze zaprasza natomiast na koncert Andrzeja Rybińskiego.

Inaczej

W Teatrze U przyjaciół tradycyjnie odbędzie się Dzień Zakichanych. - Jeśli kichasz na wszystko, nie możesz normalnie funkcjonować, masz problem z zaśnięciem może tobie pomóc tylko terapia Sanatorium U przyjaciół metodą znanego cyrulika dr Świętopełka Walniętego autora licznych rozpraw teoretycznych - reklamuje Dzień Zakichanych teatr. Również 14 lutego odbędzie się Klubowa Noc - dzięki jednemu biletowi będzie można bawić się do rana w 10 poznańskich klubach. Specjalną ofertę na Walentynki przygotował też klub Bogota.

Pracownia ceramiczna HEHO zaprasza pary i singli na twórcze Walentynki - na warsztatach będzie można udekorować kubek lub talerz i przekazać go bliskiej osobie. Największy walentynkowy tort w Polsce pojawi się w Poznań City Center.

Dla tych, którzy Walentynki będą obchodzić przez cały weekend mamy dobrą wiadomość - w sobotę i niedzielę również nie będziecie się nudzić. W sobotę w Eskulapie odbędzie się Polskie Walentynki, na których wystąpią Bracia Figo Fagot, a w Arenie zagra Dj Bobo. Wszystkie szczegóły dostępne są w naszym kalendarium.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro