Reklama
Reklama

Drugi etap rewitalizacji ulicy Święty Marcin?

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Od prawie roku głośno jest o zmianach, które mają przywrócić dawny blask ulicy Święty Marcin. Plany zakładają rewitalizację odcinka pomiędzy ulicą Kościuszki a aleją Marcinkowskiego. Okazuje się, że drogowcy chcieliby również dokonać zmian na odcinku od Ronda Kaponiera do Kościuszki.

Przypominamy, że projekt rewitalizacji ulicy Święty Marcin zaprezentowano wiosną ubiegłego roku. Zakłada on radykalne ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miasta, a także wprowadzenie udogodnień dla pieszych i rowerzystów. Planowane zmiany nie dotyczą jednak odcinka od Ronda Kaponiera do ulicy Kościuszki.

Jak dowiedzieli się dziennikarze poznańskiej Gazety Wyborczej i ten odcinek doczeka się zmian - Pozostaje pewna luka pomiędzy ul. Kościuszki a Rondem Kaponiera. Zamierzamy przygotować materiał tego samego rodzaju, aby Św. Marcin stanowił jeden spójny element od Kaponiery aż do pl. Wiosny Ludów - powiedział na łamach gazety Kazimierz Skałecki, dyrektor ZDM.

Na razie ZDM nie chce mówić o szczegółach, ale już dziś wiadomo, że również na tym odcinku miałyby pojawić się ułatwienia dla pieszych i rowerzystów. Jednym z pomysłów jest między innymi utworzenie przejścia dla pieszych pomiędzy Akademią Muzyczną a Collegium Minus - Poza tym Św. Marcin od Kaponiery do al. Niepodległości ma niemal autostradowy układ. Warto rozważyć, czy potrzeba tam aż tyle pasów, skoro na dalszym odcinku chcemy uspokajać ruch aut - mówi w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej Andrzej Rataj z Rady Osiedla Stare Miasto. Wtóruje mu plastyk miejski - Moim marzeniem jest lepsze dla pieszych połączenie ronda z dalszą częścią Św. Marcina. Dziś to szeroka ulica, która jest dla nich niezbyt przyjazna. Skoro niebawem będziemy mieli nową, tętniącą życiem Kaponierę, to ten łącznik staje się bardzo ważny. Mógłby być taką bramą zachęcającą do odwiedzenia Św. Marcina - mówi Piotr Libicki.

Prace nad koncepcją zmian na tym odcinku rozpoczną się wkrótce. W tej chwili nie wiadomo, komu ZDM zleci przygotowanie projektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro