Dwie porażki poznaniaków w Łodzi

Piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań w miniony weekend po bardzo wyrównanych i emocjonujących spotkaniach minimalnie ulegli w dwumeczu aktualnemu mistrzowi Polski - ŁSTW Uniwersytet Łódzki.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli poznaniacy i wygrali pierwszą kwartę 4:3, ale w kolejnej odsłonie gospodarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie i po remisach w dwóch ostatnich częściach spotkania ŁSTW Uniwersytet Łódzki świętował zwycięstwo 14:13. W zespole DSW Waterpolo Poznań bramki zdobyli: Paweł Wielogórski, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Czapla oraz Michał Zawadzki.

Bohaterem niedzielnego meczu został poznański waterpolista Paweł Wielogórski, który zdobył dla swojej drużyny aż 8 goli oraz jeden rzut karny. Po trzech pierwszych kwartach DSW Waterpolo Poznań w osłabionym składzie (grało tylko 11 zawodników) przegrywał na basenie uniwersyteckim w Łodzi 7:12. Wynik spotkania oraz kolejne trzy punkty dla gospodarzy wydawały się być już przesądzone, ale ostatnich 8 minutach poznaniacy 7 razy pokonali bramkarza gospodarzy. 14 bramka dla poznaniaków padła w ostatniej sekundzie meczu. Remis 14:14 zaowocował rzutami karnymi, w których szczęście dopisało ŁSTW Uniwersytet Łódzki i zwyciężył ostatecznie 19:18.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników w obu meczach z mistrzem Polski. Jesteśmy w tym sezonie pierwszą drużyną, która urwała punkty niepokonanemu od kilku miesięcy zespołowi z Łodzi. Przypominam, że w jego składzie występują reprezentanci kadry narodowej seniorów oraz bardzo doświadczeni waterpoliści z Białorusi. Mam nadzieję, że pod koniec maja w rewanżowym dwumeczu w Poznaniu przełamiemy w końcu dobrą passę zespołu ŁSTW Uniwersytet Łódzki - mówi prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu, Tomasz Różycki.

Kolejne mecze Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej zespół DSW Waterpolo Poznań rozegra 8 i 9 marca 2014 roku w Gorzowie oraz 29 i 30 marca 2014 roku w Gliwicach. Piłka wodna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich pod koniec kwietnia, a podopieczni Jacka Maciąga zmierzą się ponownie z Legią Warszawa.

ŁSTW Uniwersytet Łódzki - DSW Waterpolo Poznań 14:13 (3:4, 3:1, 3:3, 5:5)

ŁSTW Uniwersytet Łódzki - DSW Waterpolo Poznań 19:18 (4:2, 5:3, 3:2, 2:7, rzuty karne 5:4)

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz w Łodzi: Mikhail Yazerski (bramkarz), Rafał Iwanowicz, Rafał Bocheński Rafał, Marcin Czapla (4 gole), Jakub Goździak, Tomasz Różycki (4 gole, 1 karny), Paweł Wielogórski (11 goli, 1 karny), Piotr Cichy (2 gole, 1 karny), Marek Mazurek (3 gole), Oskar Szymonik (2 gole, 1 karny), Michał Zawadzki (1 gol).