Pod koszem - porażki Akademiczek i Politechniki

Koszykarki Poznań City Center AZS przegrały na wyjeździe z UMCS AZS Lublin 53:58, a drużyna AZS Politechnika Big Plus Poznań uległa we własnej hali MKS Start Wikana S.A Lublin 75:87.

Podopieczne Ryszarda Barańskiego jechały do Lublina podtrzymać zwycięską passę, gdyż MKK Siedlce podejmował Ślęzę Wrocław i poznanianki mogły awansować na drugie miejsce w tabeli I ligi. Jednak już po pierwszej kwarcie, którą Poznań City Center AZS przegrał z UMCS AZS Lublin 12:21 było wiadomo, że będzie to trudne zadanie. W kolejnych kwartach poznanianki raziły niską skutecznością, a dodatkowo przegrywały walkę na tablicach i przegrały minimalnie w Lublinie 58:53.

UMCS AZS Lublin - Poznań City Center AZS 58:53 (21:12, 14:14, 19:18, 4:9)

UMCS AZS Lublin:
Furdak 22, Kotonowicz 9, Głocka 9, Antczak 7, Stanek 6, Kaczmarska 5, Witkoś 0, Skrzecz 0.

Poznań City Center AZS:
Idziorek 11, Durak 10, Marciniak 10, Budeń 8, Koperwas 8, Woźniak 4, Skowronek 2, Giedroj 0.

Natomiast pierwszoligowy AZS Politechnika Big Plus Poznań uległa we własnej hali MKS Start Wikana S.A Lublin 75:87 i była to już 15. porażka podopiecznych Waldemara Mendla. W tabeli I ligi koszykarze Politechniki Poznańskiej zajmują 12. miejsce i nadal mają szansę na awans do play-off.

AZS Politechnika Big Plus Poznań - MKS Start Wikana S.A Lublin 75:87 (17:14, 26:26, 19:21, 13:26)