MKS Poznań zremisował w Kościerzynie

Radość szczypiornistów MKS Poznań w Kościerzynie | fot. MKS Poznań

Rewelacyjny beniaminek MKS Poznań znów sprawił niespodziankę w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej i zremisował na wyjeździe z Vetrex Sokół Kościerzyna 25:25. Podopieczni Doman Leitgebera zajmują aktualnie ósme miejsce w tabeli I ligi.

Zmagający się z licznymi kontuzjami i brakiem głównego sponsora zespół MKS Poznań jechał do Kościerzyny po jak najlepszy wynik. Zadanie było trudne, gdyż Sokół jest we własnej hali bardzo groźnym przeciwnikiem, ale sobotni mecz lepiej rozpoczęli poznaniacy i po dobrych akcjach braci Kasperczaków prowadzili 3:0. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, a gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 11:9.

Sokół bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę i szybko wyszedł na prowadzenie 15:9, ale podopieczni Doman Leitgebera nie oddali inicjatywy i zaczęli odrabiać straty. W bramce dobre interwencje zaliczał Dariusz Zarzycki, a w ataku prym wiedli Daniel Bartłomiejczyk i Rafał Niedzielski. W ostatnich minutach spotkania Wojciech Leder celnymi rzutami zakończył dwie kontry i MKS Poznań wyszedł na prowadzenia. Niestety kilka prostych błędów w ataku pozwoliło miejscowym odrobić straty i minutę przed końcem spotkania prowadzić 25:24.

Na pięć sekund przed końcem MKS odzyskał piłkę na połowie boiska, a trener Doman Leitgeber poprosił o czas. Po minutowej przerwie Dariusz Zarzycki wznowił akcję, podał do Bartłomiejczyka, a ten do Tokaja, który huknął jak z armaty i równo z syreną poznaniacy doprowadzili do remisu 25:25.

Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Poznań 25:25 (11:9)