Grunwald Poznań zmierza do II ligi

WKS Grunwald Poznań - Real Astromal Leszno 25:32 | fot. Tomasz Szwajkowski

Szczypiorniści Grunwaldu Poznań przegrali we własnej hali z zespołem MKS Real-Astromal Leszno 25:32 i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli I ligi. Zobacz zdjęcia z meczu.

Spotkanie Grunwaldu Poznań z zespołem MKS Real-Astromal Leszno było trenerskim debiutem Tomasza Draszkiewicza, który zastąpił na stanowisku trenera poznaniaków Rafała Walczaka. Grunwald rozpoczął spotkanie bardzo dobrze i po pierwszych akcjach prowadził 5:1. W kolejnych minutach gospodarze dzięki Krzysztofowi Martyńskiem i Robertowi Foglerowi utrzymali prowadzenie i na przerwę schodzili prowadząc 13:10. Jednak po zmianie stron szczypiorniści z Leszna szybko przejęli inicjatywę, a Maciej Wierucki zaczął zdobywać bramki i goście zasłużenie wygrali 32:25.

Dla zespołu WKS Grunwald Poznań była to już 13. porażka w sezonie, a dodatkowo swoje mecze wygrali szczypiorniści SMS ZPRP Gdańsk oraz AZS UW Warszawa i poznaniacy zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli I ligi tracą do miejsca barażowego 2 punkty. Kolejnym rywalem Grunwaldu będzie szósty zespół rozgrywek KS Meble Wójcik Elbląg.

WKS Grunwald Poznań - Real Astromal Leszno 25:32 (13:10)