Reklama

Trasa PST: schody na przystanku Kurpińskiego w złym stanie

fot. Robert
fot. Robert

Schody prowadzące z przystanku tramwajowego "Kurpińskiego" na trasie PST są w złym stanie. Po mrozach od dolnej części konstrukcji odpadła część tynku. ZDM właśnie przygotowuje przetarg na wykonanie prac remontowych.

O złym stanie schodów przy przystanku "Kurpińskiego" poinformował nas czytelnik. - Na przystanku PST Kurpińskiego północne schody prowadzące z peronu dla wysiadających z tramwaju z centrum na przystanek autobusowy w kierunku ul. Wojciechowskiego wyglądają jak na zdjęciach - napisał Robert. - Widać, że nie wytrzymały zimy i spływająca woda rozsadziła je. Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stanie bo pod nimi mogą przechodzić niczego nie świadomi ludzie - dodał.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Sprawę zgłosiliśmy Zarządowi Dróg Miejskich. I jak się okazuje, w najbliższym czasie przeprowadzone tu zostaną prace budowlane. - Obiekty inżynierskie przy trasie PST, które znajdują się w administracji ZDM, są systematycznie remontowane, na przykład w ostatnich dwóch latach zostały wyremontowane biegi schodowe przy Szymanowskiego i Alejach Solidarności - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Dysponujemy projektem budowlanym dotyczącym również przystanku przy ulicy Kurpińskiego. Obecnie trwają prace do przygotowania przetargu na wykonanie prac budowlanych - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro