Reklama
Reklama

Orła Białego: handlują autami na miejskim parkingu

"Skup Aut" prowadzony na miejskim parkingu na osiedlu Orła Białego denerwuje mieszkańców, którzy mają problem ze znalezieniem tu wolnego miejsca parkingowego. Spółdzielnia, która jest właścicielem terenu wypowiedziała już firmie umowę.

Mieszkańcy osiedla Orła Białego mają dosyć. - Mieszkam na Orła Białego i od pewnego czasu widzę, że na parkingu przy ul. Kurlandzkiej pomiędzy stacją BP i McDonaldem a Auto Naprawą odbywa się regularny handel autami pod tytułem SKUP AUT. Nawet stoi przyczepa kempingowa, w której załatwiają interesy. Cały parking jest zastawiony i raczej nie są to samochody mieszkańców - napisał do nas mieszkaniec.

Nie jest to jedyny sygnał w tej sprawie. - W miejscu, w którym jest ten Skup Aut był parking miejski ogólnodostępny. Z informacji uzyskanych w Urzędzie Miasta na ul. Gronowej dalej teren ten funkcjonuje jako parking. Panowie z tego Skupu Aut zajęli ten parking. Wielokrotnie jako mieszkanka osiedla Orła Białego interweniowałam w tej sprawie w administracji osiedla oraz w Urzędzie Miasta na ulicy Gronowej lecz bez rezultatów. Skup Aut przeszkadza we wjazdach na parking osiedlowy, w dojeździe do zakładów usługowych, które znajdują się za tą firmą.(...) Wielokrotnie widziałam jak śmieciarka nie mogła tam wjechać by odebrać śmieci, mieszkańcy mający obok wykupione miejsce parkingowe na strzeżonym parkingu nie mogą na niego wjechać ponieważ dojazd jest zastawiony przez skup aut - pisze Zuzanna, mieszkanka osiedla.

Reporter Telewizji WTK próbował się skontaktować z pracownikami Skupu Aut. Bezskutecznie. - Nie mam czasu na to - usłyszał dziennikarz. Tymczasem o problemie wie straż miejska. - Pierwsza skarga w tej sprawie dotyczyła podważenia legalności tych działań. Przekazaliśmy informację w tej sprawie do zarządcy terenu, między innymi do spółdzielni mieszkaniowej - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Iwona Ossowska, rzeczniczka spółdzielni Osiedle Młodych przyznaje, że w zeszłym roku zauważono iż komis zajął parking. W sierpniu podpisano umowę z tą firmą, ale po skargach mieszkańców została ona wypowiedziana w listopadzie 2013 roku. - 28 lutego ta działalność powinna się tam zakończyć - wyjaśnia Ossowska. Nie wiadomo czy po tym terminie mieszkańcy będą tu mogli ponownie parkować. - Co do przeznaczenia tego terenu trudno się w tej chwili wypowiadać. Musi to zostać przeanalizowane - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro