Reklama
Reklama

Awaria na dworcu PKP: nie działała część tablic informacyjnych

fot. Wiciu

Na dworcu PKP nie działała część tablic zamontowanych w ramach nowego systemu informacyjnego. Z awarią od środy walczyła firma serwisowa.

Pasażerowie podróżujący pociągiem z dworca PKP w Poznaniu od środy mają problemy spowodowane awarią części elektronicznych tablic informacyjnych zamontowanych na peronach i przy nich. - Nie działają duże tablice zbiorcze od strony placu Dworcowego, a także tablice umieszczone przy filarach na peronach - wyjaśnia Zbigniew Wolny, rzecznik PKP PLK w Poznaniu. Z naszych informacji wynika, że nie działają też tablice w holu nowego Poznania Głównego (tylko te przy wyjściu na perony). - Za te tablice nie odpowiadamy, widocznie jest to jakaś inna usterka - zaznacza Wolny.

Wolny zapewnia, że część tablic działa. - Sprawne są m.in. infokioski oraz tablice w przejściu podziemnym pomiędzy peronami. Na miejscu od środy jest firma serwisowa, która stara się jak najszybciej usunąć usterkę - kończy. Jak jednak widać na zdjęciach, tablice w przejściu podziemnym również nie działają.

Przypomnijmy, że nowy system informacyjny na dworcu kolejowym to około 90 tablic elektronicznych, na których wyświetlane są informacje o kursowaniu pociągów. Montaż nowego sprzętu zakończono na początku 2014 roku.

AKTUALIZACJA

Awaria została usunięta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro