Reklama
Reklama

Śmieci leżą przy Bułgarskiej od października. "Sami mieszkańcy robią bałagan"

fot. czytelnik

Do naszej redakcji trafiły zdjęcia z terenu otaczającego INEA Stadion. Przy ulicy Bułgarskiej od października leży zniszczony worek wypełniony śmieciami. Straż miejska interweniowała i już w środę powinno tu być czysto. - Niestety to sami mieszkańcy robią taki bałagan - przyznaje SM.

- Rozwalony kosz, tuż przy ogrodzeniu stadionu - napisał do nas czytelnik. - Kosz, w takim stanie jak na zdjęciu, pojawił się w październiku! Widać nie przeszkadza nie tylko Zakładowi Zieleni Miejskiej, ale także administratorowi stadionu. Trochę przykry to widok w mieście, które słynie z zamiłowania do porządku - dodaje.

Informację na temat śmieci przy Bułgarskiej przekazaliśmy strażnikom miejskim. - Takie niby małe sprawy składają się na wizerunek nas wszystkich, naszego miasta, które ponoć słynie z porządku i czystości - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskiej straży miejskiej. - Ale to, że Poznań ma takie przymioty, to zasługa służb sprzątających czy samych mieszkańców, którym dawniej do głowy nie przyszło ażeby śmieci wyrzucać obok drogi. Niestety to sami mieszkańcy robią ten bałagan - dodaje.

W ubiegłym roku strażnicy miejscy ujawnili na terenie Poznania ponad 500 dzikich wysypisk śmieci. Przekazano też pogotowiu czystości blisko 2 000 miejsc do uporządkowania i ukarano ponad 1000 osób za zaśmiecanie chodników, jezdni czy lasów. - Można wymieniać długo. Ale wizerunek zależy od nas wszystkich, a w szczególności od tych małych, ale wielkich spraw jak worek śmieci na poboczu - kończy.

Śmieci z sąsiedztwa stadionu zostaną usunięte przez pogotowie czystości lub przez zarządcę terenu. Prawdopodobnie już w środę worek stąd zniknie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro