Reklama
Reklama

Teatr Animacji ma nowego dyrektora

Historyk teatru lalek i pedagog teatralny Marek Waszkiel został nowym dyrektorem Teatru Animacji. Nowy dyrektor będzie sprawował swoją funkcję przez trzy lata.

Poznańskim Teatrem Animacji przez ostatnie 33 lata kierował Antoni Kończal, który ze względu na stan zdrowia przeszedł na emeryturę. Nowy dyrektor będzie rządził teatrem przez najbliższe trzy lata. W najbliższych latach czeka nas pięć premier w każdym sezonie, a w planach są produkcje dla widzów w różnym wieku - Budżet teatru nie jest wysoki. Budżet jakim my dzisiaj dysponujemy jest bardzo średni, ale też wierzę, że sukcesy, które będą nam towarzyszyły w kolejnych sezonach, otworzą kasę miejską i będziemy mogli robić większe projekty. To jest po prostu niezbędne - mówił nowy dyrektor na konferencji prasowej.

Zastępcą dyrektora będzie Justyna Żamojda, a znana poznańska autorka sztuk teatralnych - Malina Prześluga - będzie odpowiedzialna za dramaturgię, PR i działania edukacyjne. Marek Waszkiel ma 59 lat. Przez lata był związany z Akademią Teatralną w Warszawie oraz Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro