Reklama
Reklama

Wyremontowali stary magazyn na Malcie. Będzie klub sportowy i siłownia

Obiekt dziś | fot. Piotr Raczkowski
Obiekt dziś | fot. Piotr Raczkowski

Nad Jeziorem Maltańskim kończy się remont budynku magazynowego, który przez lata szpecił ten teren rekreacyjny. Pod szyldem Red Oak będzie tu działać m.in. klub sportów walki, siłownia i klub dla miłośników sportów outdoorowych. Nie zabraknie też miejsca, w którym na tarasie będzie można wypić kawę.

Już w połowie 2012 roku pisaliśmy o starym magazynie POSiR-u znajdującym się nad Jeziorem Maltańskim, w pobliżu ulicy Jana Pawła II. Już wtedy trwały rozmowy z klubem sportowym Czerwony Smok, który był zainteresowany wydzierżawieniem obiektu na swoje cele.

- Udało nam się dojść do porozumienia i z remontem ruszyliśmy w marcu 2013 roku - mówi Bartosz Jezierski, prezes Czerwonego Smoka. - Ten budynek nie miał żadnych dokumentów, musieliśmy dociągnąć do niego media - m.in. kanalizację i cieplik. Robiliśmy wszystko od zera - dodaje.

W obiekcie funkcjonować będzie klub sportów walki, siłownia, a także Crossfit. - Myślimy też o osobach uprawiających szeroko pojęte sporty outdoorowe, a więc bieganie, jazdę na rowerze czy triatlon - zdradza Jezierski. - Będzie u nas również bar fitness, z którego będą mogli skorzystać wszyscy. Planujemy też otwarcie niewielkiego tarasu, na którym będzie sobie można przysiąść. To miejsce znajdujące się bardzo blisko jeziora, a więc taras będzie świetnym miejscem widokowym - zaznacza.

Remont kosztował milion złotych. - Udało się go przeprowadzić dzięki pomocy zaprzyjaźnionych ludzi. Budynek dzierżawimy od POSiR-u wraz z 2500 metrami kwadratowymi gruntu w pobliżu. Mamy mnóstwo planów, ale w tej chwili nie chciałbym zdradzać co konkretnie chcielibyśmy na tym terenie robić - kończy.

Otwarcie obiektu nastąpi już 16 lutego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro