Reklama
Reklama

Urzędnicy nie chcą wybiegu dla psów

Mieszkańcy osiedla Rzeczypospolitej nie mogą się doczekać wybiegu dla psów. Popiera ich rada osiedla, która przekazała na jego wytyczenie pieniądze, ale urzędnicy stawiają opór.

Grupa mieszkańców osiedla Rzeczypospolitej postanowiła ucywilizować psie spacery. Pod postulatem utworzenia ogrodzonego wybiegu zebrano dwieście podpisów, a inicjatywę poparła rada osiedla, która przekazała środki na utworzenie wybiegu. Inicjatywa spotkała się jednak ze sprzeciwem urzędników Zarządu Zieleni Miejskiej - Okazuje się, że Zarząd Zieleni Miejskiej nie bardzo jest zadowolony z realizacji tego zadania i na każdym kroku stara się wymyślać przeszkody - tłumaczy Adam Pawlik, przewodniczący rady osiedla.

Przewodniczący rady osiedla pokazuje pismo od zarządu, w którym urzędnicy twierdzą, że należy znaleźć inne miejsce, a pieniądze lepiej przeznaczyć na remont chodników. Urzędnicy uzasadniają, że plan miejscowy nie pozwala grodzić terenu wskazanego przez mieszkańców i radę osiedla - Odpowiedziałem, że projekt jest zgodny i jest potrzebny w tym miejscu. Jeśli taka jest wola mieszkańców to powinien powstać - wyjaśnia Łukasz Mikuła z Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta.

Dziś urzędnicy przyznali, że wybieg może powstać pod dwoma warunkami - Zarząd Zieleni Miejskiej oczekuje na podjęcie uchwały przez Radę Osiedla Rataje o powstaniu takiego miejsca. W dalszej kolejności rada będzie musiała przekazać pieniądze na to - wyjaśnia Monika Sobczak z ZZM. Przewodniczący rady osiedla twierdzi, że rada przyjęła już dwie uchwały - o finansowaniu wybiegu, a drugą o jego lokalizacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro