Reklama

Łazarz: rozbudują dwa place zabaw, dwa kolejne powstaną

Śnieg odpuścił, a tym samym na placach zabaw w niedzielę pojawiło się sporo dzieci. Niedługo maluchy z Łazarza będą mogły korzystać z nowych urządzeń do zabawy w ramach dwóch już istniejących placów zabaw. Dwa kolejne mają powstać.

W drugiej połowie 2014 roku na Łazarzu powiększone o kolejne urządzenia zostaną place zabaw przy ulicy Dmowskiego, a także w Parku Kasprowicza. - Będą to zabawki z certyfikatami, z odpowiednimi zaświadczeniami - tłumaczy Filip Olszak z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Inwestycja zakłada postawienie na placach zabaw nowych urządzeń, a także powiększenie samego placu. - Pojawi się zestaw zabawowy dla większych dzieci, a więc urządzenie z pogranicza zabawy i rozwoju fizycznego dzieci - dodaje Olszak.

Dodatkowo na Łazarzu pojawią się dwa zupełnie nowe place zabaw. Powstaną przy dwóch szkołach podstawowych - nr 26 i nr 77. Pierwszy będzie kosztować około 130 tysięcy złotych, a drugi około 220 tysięcy złotych. Mają być zrealizowane w ramach projektu "Radosna Szkoła".

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro