Energetyk będzie walczyć o I ligę

Drugoligowe siatkarki Energetyka Poznań wygrały we własnej hali z zespołem NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 i na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zapewniły sobie awans do fazy play-off.

Sobotnie spotkanie bezpośrednich sąsiadów z tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet miało zadecydować o pewnym miejscu w czołówce. Poznanianki wspierane głośnym dopingiem przez licznie zgromadzonych kibiców w hali przy ul. Bukowskiej tylko w pierwszym secie miały problemy z pokonaniem drużyny NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Jednak dzięki skutecznej grze w ataku Laury Tomsi wygrały premierową odsłonę 25:22. W kolejnych setach inicjatywa należała już do podopiecznych Nicoli Vettoriego, które szybko wygrały 25:16 i 25:17.

Zwycięstwo za trzy punkty umocniło zespół Energetyka Poznań na trzecim miejscu w tabeli II ligi, a do końca sezonu rozegrają jeszcze dwa spotkania, z ŁMLKS Łaskovia Łask i STS Victorią Lubliniec. Natomiast 8 i 9 marca 2014 roku rozpocznie się runda play-off.

KS Energetyk Poznań - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:22, 25:16, 25:17)