Reklama
Reklama

POSiR przejął tereny sportowo-rekreacyjne na Golęcinie

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji od 1 lutego 2014 roku mają pod swoją pieczą teren sportowo-rekreacyjny na Golęcinie.

O przejęciu przez miasto obiektów na Golęcinie dyskutowano już od dłuższego czasu. W marcu 2013 roku władze policji (do tej pory zarządzała obiektami) wystąpiły do wojewody o zgodę na wygaszenie przez prezydenta miasta zarządu policji nad tym terenem oraz nieodpłatne przekazanie obiektów sportowych miastu. Ostatecznie prezydent Poznania dokonał wygaszenia zarządu 16 października, a pod koniec października 2013 roku wojewoda podpisał zgodę na przekazanie terenu miastu.

Od 1 lutego terenem sportowo-rekreacyjnym na Golęcinie będą zarządzać Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Na razie obiekty na Golęcinie raczej odstraszają miłośników sportu, ale wkrótce ma się to zmienić. Już pojawiają się pomysły jak je zagospodarować. Jednak, aby pomysły były realne potrzebne są pieniądze. Część z nich została zagospodarowana w budżecie obywatelskim - chodzi o projekt "Sportowy Golaj", który dostanie 3,5 miliona złotych. W ramach tych pieniędzy nowe oblicze zyska tor żużlowy, zbudowany zostanie tor kolarski oraz boisko do futbolu amerykańskiego.

Swój pomysł ma również Stowarzyszenie Park Tenisowy Olimpia. Pomysł zakłada znaczny rozwój strefy komercyjnej - tenisowej, łącznie z budową spa, rozbudową kortów, hali tenisowej i sklepów ze sprzętem sportowym - mówił Maciej Mielęcki , zastępca dyrektora POSiR-u. Na ten projekt stowarzyszenie potrzebuje około 80 milionów złotych. Planuje je pozyskać z grantów i dotacji, a jeśli to się nie powiedzie to wziąć kredyt.

Na razie na realne zmienny trzeba będzie poczekać. POSiR najbliższe miesiące wykorzysta na planowanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro