Reklama
Reklama

Ostrzeżenie pogodowe: ponownie możliwa gołoledź!

fot. Adam Kowalski - archiwum
fot. Adam Kowalski - archiwum

Od godziny 17.00 w piątek w Wielkopolsce mogą wystąpić opady marznącego deszczu lub mżawki. - Takie opady mogą się zdarzyć jeszcze do poniedziałku, a od czwartku czeka nas odwilż - informuje IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego województwa dotyczące marznących opadów. - Przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Opady najwcześniej wystąpią na zachodzie województwa i przemieszczać będą się dalej na wschód - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie obowiązuje od 17.00 w piątek do 5.00 nad ranem w sobotę.

- Takie opady mogą się jednak zdarzać do poniedziałku włącznie - tłumaczy Przemysław Szrama, dyżurny synoptyk IMGW w Poznaniu. - Od wtorku pogoda zacznie się poprawiać i stabilizować. W czwartek natomiast będziemy mieć dodatnie temperatury w dzień i w nocy, a więc zacznie się odwilż - dodaje. Właśnie w czwartek w ciągu dnia na termometrach zobaczymy nawet 7 kresek powyżej zera, a w nocy temperatura będzie się wahać w okolicy +1C.

W związku z zapowiadaną możliwością wystąpienia gołoledzi, apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność. Przypominamy, że w niedzielę, 19 stycznia, właśnie gołoledź doprowadziła do wielu kolizji na poznańskich ulicach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro