Reklama

Nowy oddział neonatologiczny w szpitalu przy Polnej

Dzięki nowemu oddziałowi rodzice z całej Wielkopolski będą mieli łatwiejszy dostęp do specjalistycznej opieki nad noworodkami. Nowy oddział kosztował jedenaście milionów złotych, a jego budowę sfinansowało Ministerstwo Zdrowia.

Na nowy oddział trafią głównie noworodki z niewydolnością płuc i z zakażeniami ośrodkowego układu nerwowego. Przywożone tu będą także dzieci w pierwszym miesiącu życia z żółtaczką i zapaleniem płuc. Dwanaście nowych łóżek pomoże ratować ich życie - Sześć jest stanowisk, na których możemy prowadzić terapię intensywną, a kolejne sześć to miejsca, gdzie dodatkowo możemy izolować noworodki - wyjaśnia dr hab. med. Jan Mazela, kierownik Kliniki Zakażeń Noworodka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Oddział przyjmuje dzieci z całej Wielkopolski. Zdarza się jednak, że do szpitala przysyłane są także dzieci z województwa lubuskiego - Mamy nawet trochę więcej miejsca niż potrzeba - dodaje Mazela. Lekarze starają się by każdy chory noworodek znalazł tu opiekę. Nowy oddział kosztował ponad 11 milionów złotych, a pieniądze pochodziły z budżetu Ministerstwa Zdrowia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro