Reklama
Reklama

Nauczyciel molestował uczennicę? Trafił do aresztu

fot. c-louise / sxc.hu
fot. c-louise / sxc.hu

42-letni nauczyciel z Chodzieży trafił do aresztu po tym, jak zarzucono mu nękanie uczennicy SMS-ami, a także doprowadzenie jej do poddania się innej czynności seksualnej. Dziewczyna targnęła się na swoje życie.

Zatrzymany 42-latek jest nauczycielem w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w Chodzieży. - Przesłuchano go w charakterze podejrzanego 24 stycznia w Prokuraturze Rejonowej w Chodzieży - wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

O sprawie zrobiło się głośno kilka dni temu, gdy do szpitala w Chodzieży trafiła nieprzytomna nastolatka. Jak ustalono - targnęła się na swoje życie. - Mężczyźnie zarzucono mu, że na przełomie roku 2013 i 2014 uporczywie nękał małoletnią uczennicę wysyłanymi wiadomościami tekstowymi. Treść SMS-ów naruszała prywatność dziewczyny, wzbudziła w niej poczucie zagrożenia, a konsekwencji doprowadziła do targnięcia się na życie - precyzuje Mazur-Prus.

Nie był to jednak jedyny czyn, którego miał się dopuścić nauczyciel wobec nastolatki. - Kolejny zarzut dotyczy nadużycia stosunku zależności i doprowadzenia pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej - dodaje. Prokuratura nie podaje, o jakie zachowanie chodzi, ale miało do niego dojść jednorazowo w styczniu.

42-latek nie przyznaje się do zarzucanych mu przestępstw. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro