Reklama
Reklama

PEKA: radni podjęli decyzję o cenach biletów

Jest decyzja w sprawie taryfy Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej. Na wtorkowej sesji Rady Miasta ustalone zostały ceny biletów. PEKA zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Ustalenie stawek za przejazd komunikacją miejską było najważniejszym punktem trwającej we wtorek sesji Rady Miasta. Radni mieli się nim zająć przed południem. Ostatecznie dyskusja na ten temat zaczęła się dopiero po godzinie 16.

Osoby płacące podatki w Poznaniu za miesięczną sieciówkę zapłacą 99 złotych, reszta o 115 złotych. Za "liniówkę"( na 18 przystanków) będzie trzeba zapłacić 80 złotych.

Do końca roku pasażerowie będą mogli korzystać z kilku papierowych biletów - bilet na 10 minut będzie kosztował 3 złote, na 40 minut 4,6 zł. Natomiast 60 groszy - będzie kosztowało przejechanie jednego przystanku. Z kolejnymi przejechanymi przystankami będzie taniej. Z kolei za bilet 24-godzinny zapłacimy 13,60 zł, za 48-godzinny 21 złotych a 72-godzinny 27 złotych.

PEKA ma zacząć obowiązywać nie od 1 maja, lecz od 1 lipca - dopiero wtedy tradycyjne bilety zastąpi elektroniczna karta.

Co ważne osoby, które będą posiadały sieciówkę nie będą musiały odbijać PEKI wchodząc do tramwaju lub autobusu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro