Sukcesy wielkopolskiej szermierki

Wielkopolscy floreciści i szpadziści w miniony weekend stanęli na podium Mistrzostw Polski juniorów we florecie i szpadzie w Rydzynie oraz III Pucharu Polski juniorów młodszych w szabli w Koninie.

Za nami Mistrzostwa Polski juniorów we florecie, które zostały rozegrane w Rydzynie. W rywalizacji florecistów najlepszy okazał się Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), który zwyciężył w finale Szymona Kozłowskiego (AZS AWF Poznań) 15:7. Brązowe medale trafiły do Bartosza Cegielskiego (IKS Jamalex Leszno) i Patryka Choińskiego (Budowlani Toruń). Siódme miejsce zajął Bartosz Małecki (AZS AWF Poznań). Niestety w kategorii kobiet Wielkopolska nie miała żadnej reprezentantki w czołowej ósemce.

Natomiast w Koninie został rozegrany III Puchar Polski juniorów młodszych w szabli. Najlepszym szablistą okazał się Michał Kisiel (MUKS Victor), który w walce finałowej pokonał Krzysztofa Kaczkowskiego (TMS Sosnowiec) 15:7. Na podium stanęli również Patryk Jaskulski (KKSZ Konin) oraz Mateusz Knez (AZS AWF Poznań).

Wśród szablistek triumfowała Sylwia Matuszak (KKSZ Konin). Drugie miejsce zajęła Marta Mazurek (UKS 13 Białystok) a na najniższym stopniu podium stanęły Nadia Królikowska (TMS Sosnowiec) oraz Agnieszka Sokołowska (UKS 13 Białystok). Rywalizację na szóstym miejscu zakończyła Antonina Remlein (O.Ś. ASZ Poznań), a ósma była Martyna Maksym (KKSZ Konin).