Reklama
Reklama

Dąbrowskiego: awaria wodociągowa, tramwaje jeżdżą objazdem

Na ulicy Dąbrowskiego, w pobliżu posesji nr 15, doszło do awarii wodociągowej. W związku z koniecznością jej usunięcia pojawią się utrudnienia w ruchu tramwajowym na tej trasie. Wody nie mieli okoliczni mieszkańcy.

Jak informuje Aquanet - awaria wodociągu jest w tej chwili usuwana. W okolicy miejsca awarii może występować chwilowy brak wody.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Na utrudnienia muszą się jednak przygotować także pasażerowie komunikacji miejskiej. Prace będą prowadzone w sąsiedztwie torowiska, a w związku z tym tramwaje będą musiały jeździć objazdem. - Od godz. 13:00 tramwaje linii 2 i 17 będą kursować objazdem z ul. Dąbrowskiego przez Kraszewskiego - Zwierzyniecką - Roosevelta do mostu Teatralnego i dalej po stałej trasie. Analogicznie będzie wyglądać trasa objazdowa od ul. Fredry w kierunku Ogrodów - wyjaśnia MPK Poznań.

- Ruch drogowy w obie strony będzie utrzymany, ale pojawi się przewężenie w kierunku Ogrodów - tłumaczy Maja Zygmanowska z Aquanetu. - W związku z awarią bez wody do godzin wieczornych pozostaną mieszkańcy posesji od ul. R. Strzałkowskiego do ul. Roosevelta - na miejscu podstawione zostaną 2 beczkowozy - dodaje.

Aktualizacja:

- Od godziny 20 mieszkańcy mają już wodę w kranach - informuje Dorota Wiśniewka Aquanet.

Tramwaje ciągle jeżdżą objazdem, ponieważ w miejscu awarii nadal swoje prace prowadzi Aquanet. Prawdopodobnie tramwaje linii 2 i 15 na swoje stałe trasy wrócą w środę - informuje dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro