Reklama
Reklama

Policjanci mają nową broń - do walki z nietrzeźwymi kierowcami

fot. KWP

Poznańscy policjanci wzbogacili się o kilkanaście nowych urządzeń, które będą wykorzystywane w ich codziennej służbie miedzy innymi do walki z nietrzeźwymi kierowcami.

Sprzęt został zakupiony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu a następnie przekazany poznańskim policjantom. Urządzenia służące do badania zawartości alkoholu w wydychanym przez kierowców powietrzu, do badania poziomu hałasu emitowanego przez pojazdy oraz do badania przejrzystości szyb przyciemnianych w samochodach będą służyły w Wydziale Ruchu Drogowego. To bardzo ważne wsparcie w walce o bezpieczeństwo na drodze - informuje Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Trudno wychowywać dorosłych kierowców, ale możemy kształtować ich wyobraźnię - podkreślił mł. isnp. Roman Kuster, komendant Miejski Policji w Poznaniu.

Z ponad 160 tysięcy nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w ubiegłym roku w całej Polsce, nieco ponad 20 tysięcy zostało zatrzymanych w woj. wielkopolskim. To pokazuje jak poważnie do problemu trzeźwości podchodzą funkcjonariusze ruchu drogowego - dodaje Marciniak.

Dzięki nowym urządzeniom praca policjantów drogówki ma być jeszcze skuteczniejsza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro