Reklama
Reklama

Autobusów międzynarodowych nie ma na tablicy PKS-u. To "Zdezintegrowane Centrum Komunikacyjne"

Główne tablice na dworcu PKS
Główne tablice na dworcu PKS

Na tablicach z informacją o odjazdach i przyjazdów autobusów na poznańskim dworcu PKS nie ma autobusów międzynarodowych - skarży się nasz czytelnik. - Paranoja jak zwykle w Zdezintegrowanym Centrum Komunikacyjnym - pisze. PKS tłumaczy, że tablica jest, ale w biurze podróży.

Od dwóch miesięcy działa nowy dworzec PKS na terenie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Pasażerowie wciąż się go uczą i dostrzegają, ich zdaniem, niedociągnięcia obiektu. Według naszego czytelnika jednym z nich jest brak informacji o przyjazdach i odjazdach autobusów na liniach międzynarodowych na głównym tablicach informacyjnych.

- Kilka tygodni temu miałem okazję wyjeżdżać z dworca PKS w Poznaniu za granicę. Szukam mojego autobusu na tablicy odjazdów, i co? Szok! Nie ma go! Czyżbym się pomylił? To nie ten dzień? W holu dworca dowiaduje się, że wszystko OK, a autobusy zagraniczne, ale te nie z PKS - np. PolskiBus nie są wyświetlane na tablicy! Dlaczego? Nie wiadomo! Wiadomo tylko tyle, że tego typu busy stają na PKS-ie! Paranoja jak zwykle w Zdezintegrowanym Centrum Komunikacyjnym - pisze nasz czytelnik, Stran. - Ciekawostka to fakt, że na tablicach elektronicznych podano po angielsku departure/arrival, ale tylko w komunikacji krajowej. Cóż, może jest spory ruch turystyczny do Obornik - pyta.

Jak dowiedzieliśmy się w poznańskim PKS-ie, nie ma technicznych przeszkód, by wyświetlać informacje o odjazdach i przyjazdach autobusów w relacjach międzynarodowych na głównych tablicach. - Nie ma problemów technicznych, ale po prostu nie dostajemy informacji od przewoźników międzynarodowych o kursowaniu ich autobusów - mówi Dorota Duda-Mosielska z PKS Poznań. - W holu dworca jest biuro podróży oferujące przejazdy międzynarodowe i tam znajduje się elektroniczna tablica z informacją o odjazdach i przyjazdach takich autobusów - dodaje.

Potwierdza to pracownik biura podróży. - Na głównych tablicach w holu dworca wyświetlają się informacje o autobusach krajowych. My mamy swoją tablicę, na której pokazywane jest kursowanie autobusów na liniach międzynarodowych w danym dniu. Nawet jeśli nasze biuro jest zamknięte, ekran jest widoczny z holu dworca - tłumaczy pracownik biura podróży. Zmiany nie są obecnie planowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro