Reklama
Reklama

Modlili się za ofiary starć z Kijowa: wciąż zbierają dary

W niedzielę w kościele ojców dominikanów odprawiono mszę świętą w intencji mieszkańców Ukrainy. Apelowano też o pomoc w zbieraniu darów dla Ukraińców.

- Tam gdzie ludzie cierpią, tam gdzie dostarczają trudnego losu, Kościół się za nich modli, towarzyszy im i pragnie ażeby łaska Boga oraz błogosławieństwo im towarzyszyły - wyjaśnia o. Jan Góra. Podczas niedzielnej mszy świętej apelowano o pomoc dla mieszkańców Ukrainy, którzy uczestniczą w protestach odbywających się obecnie m.in. w Kijowie. - Zbieramy ciepłe rzeczy - kurtki, swetry, bluzy, a również koce i śpiwory - mówiono podczas mszy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Codziennie zbieramy ciepłe rzeczy od piątku i codziennie podwajamy ilość tego, czym dysponujemy. To jest bardzo wzruszające - mówi Witold Horowski, Konsul Honorowy Ukrainy w Poznaniu. - Bardzo się cieszę, że poznaniacy okazują serce i współczucie. To są sprawy, na których obecnie najbardziej zależy Ukraińcom - kończy.

Dary można zostawiać pod adresem ul. Grobla 27a/6 Poznań (telefon 61 622 7401, e-mail: [email protected]) w poniedziałek od 8.00 do 20.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro