Reklama
Reklama

Komorniki: akcja charytatywna "Gramy z Patrykiem"

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W niedzielę w hali GOSiR w Komornikach odbywa się akcja charytatywna "Gramy z Patrykiem". Chłopiec chciał zostać piłkarzem jego plany przekreśliła ciężka choroba nowotworowa. W 2011 roku zmarł. Podczas akcji będzie można oddać krew i zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego.

Bohaterem akcji jest Patryk Witkowski, który zmarł w 2011 roku w wyniku choroby nowotworowej. Choć miał tylko 10 lat to bardzo chciał zostać piłkarzem i kochał piłkę nożną. Wielokrotnie grał w wielu turniejach organizowanych z Komornikach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Patryk przegrał walkę z chorobą, pozostawiając nam wiarę i ambicję na walkę o zdrowie innych dzieci i dorosłych chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczkę. To był dla nas wszystkich impuls abyśmy się nie poddawali, tylko tak jak w futbolu GRALI DALEJ! Dlatego już po raz trzeci organizujemy zbiórkę krwi oraz rejestrację do bazy szpiku. Poprzednie akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem i zakończyły się sukcesem- informuje Marcin Kaczmarek, dyrektor GOSiR Komorniki.

W turnieju rozgrywanym systemem każdy z każdym wezmą udział zespoły: Lech Poznań, Warta Poznań, Stella Luboń, Wielkopolska Komorniki, SP Wiry, Akademia Kreatywnego Futbolu, UKS Orlik Mosina, UKS Szósta Śrem, Ministranci Wiry, Grom Plewiska. O godzinie 12:00 odbędzie się mecz pokazowy Lech Poznań Oldboys.

Akcja odbywa się w niedzielę w hali GOSiR Komorniki, przy ulicy Polnej 37 w godzinach od 10:00 do 15:00.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
77.62 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro