Goślinianki zdobyły pierwszy punkt

Drugoligowe siatkarki UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie, a Energetyk Poznań wygrał na wyjeździe z AZS AWF UKSW Warszawa.

Prowadzone przez Marka Tuszyńskiego siatkarki UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina dotychczas rozegrały 12. spotkań, w których wygrały tylko dwa sety i zajmowały ostatnie miejsce w tabeli II ligi. W sobotę stanęły przed szansą poprawienie tego bilansu, gdyż podejmowały przedostatni w tabeli zespół UKS Jedynka PWSiP Łomża. Goślinianki wygrały pierwszego seta 25:19, ale dwa kolejne padły łupem rywalek. Jednak zdołały wrócić do gry, wygrały czwartego seta i o końcowym wyniku zadecydował tie-break. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Łomy 3:2 (19:25, 25:13, 25:18, 21:25, 15:12). Najlepsza zawodniczką meczu uznana została Renata Biała z UKS Jedynka PWSiP Łomża.

Natomiast Energetyk Poznań planowo wygrał na wyjeździe z AZS AWF UKSW Warszawa 3:0 (25:14, 25:18, 25:18). Podopieczne Nicoli Vettoriego dzięki zwycięstwu za trzy punkty awansowały na trzecie miejsce w tabeli II ligi.