Reklama
Reklama

Ulotki na przystankach: "Więcej linii do Junikowa!"

fot. Dariusz
fot. Dariusz

Na przystankach tramwajowych na ulicy Grunwaldzkiej pojawiły się ulotki zachęcające mieszkańców do informowania ZTM o niezadowoleniu z powodu skrócenia linii nr 15 do pętli przy Budziszyńskiej.

W środę pisaliśmy o skargach mieszkańców na skrócenie trasy tramwajów linii nr 15 do pętli przy Budziszyńskiej. Przed otwarciem Kaponiery dla bimb tramwaje tej linii dojeżdżały aż na Junikowo. Mieszkańcy zastanawiają się po co powstała nowa pętla na Junikowie, skoro część tramwajów i tak dojeżdża wyłącznie do Budziszyńskiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i apelują do pasażerów poruszających się po ulicy Grunwaldzkiej tramwajami, by wyrażali swoje niezadowolenie pisząc lub dzwoniąc do Zarządu Transportu Miejskiego. Na ulotce widać zdjęcia starej pętli przy Budziszyńskiej i nowej na Junikowie. - Po co nam zatem była nowa pętla ? Więcej linii do Junikowa! Zgadzasz się z tym? Powiedz o tym ZTM: [email protected] lub 61 834 6126, 61 633 5319 - czytamy na ulotce.

Ulotka pojawiła się na wiacie przystankowej i aby nie została uznana za wandalizm umieszczono na niej adnotację: "Ulotka w żaden sposób nie niszczy infrastruktury przystanku i można ją usunąć bezśladowo".

Zarząd Transportu Miejskiego chce, by na Junikowo docelowo dojeżdżały trzy linie tramwajowe, ale miałoby to nastąpić dopiero wtedy, gdy do węzła na Junikowie zaczną dojeżdżać autobusy jednej z linii gminnych. Tymczasem pojawiło się zapewnienie: - Będziemy czynić starania, by przynajmniej kursy w szczycie komunikacyjnym wydłużyć do Junikowa. Oczywiście jeśli pozwolą nam na to środki finansowe - mówiła w środę Małgorzata Ratajczak z ZTM. Być może apele od mieszkańców przyspieszą wydłużenie linii tramwajowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro