Reklama
Reklama

MPK: tablice z mapą GPS w tramwajach

MPK chce ułatwić podróżowanie pasażerom. W wybranych tramwajach zauważyć już można tablice z mapką GPS. Jeśli system przejdzie testy, poznaniacy i pasażerowie pojawiający się sporadycznie w Poznaniu zyskają wiele przydatnych informacji.

W pięciu naszych tramwajach typu Moderus Beta pojawiły się tablice elektroniczne z informacją pasażerską o wiele bardziej wzbogacone od tych, które znajdowały się dotychczas. To najnowsza myśl naszego biura technicznego, które z pewnością zainspirowane jednym z wielu zachodnich miast postanowiło do takich tablic dołączyć mapkę GPS, która jest aktualizowana, co jedną sekundę i wiemy gdzie znajduje się pojazd w czasie rzeczywistym - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Myślę, że będzie to ułatwienie dla tych pasażerów, którzy korzystają z komunikacji sporadycznie oraz turystów odwiedzających nasze miasto. Myślimy o tym żeby wzbogacić te tablice również o zabytki i obiekty kulturalne, czy ważne miejsca dla wszystkich, którzy podróżują po mieście tramwajem - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro