Reklama
Reklama

W Poznaniu jest nowa ulica. "Maltańska"

fot. Piotr Knach
fot. Piotr Knach

Nie ma już fragmentu ulicy Nowowołkowyskiej w Poznaniu, w sąsiedztwie Galerii Malta. To właśnie na niej w ciągu kilku ostatnich lat straż miejska wystawiła setki mandatów kierowcom, którzy regularnie zastawiają tu chodnik. Teraz to ulica "Maltańska".

Gdy otwarto Galerię Malta, w jej pobliżu zwiększył się ruch samochodów. A wraz z ruchem samochodów pojawił się problem... z zastawionymi chodnikami. Szczególnie odczuwano go na ulicy Nowowołkowyskiej biegnącej za Galerią Malta. Na naszym portalu pisaliśmy o tym problemie wielokrotnie.

Problem z parkowaniem wciąż się tu pojawia i wciąż można tu zobaczyć patrole strażników miejskich zakładających blokady na koła nielegalnie parkujących samochodów. Coś się jednak zmieniło - nazwa ulicy. - Od dawna zabiegaliśmy o nadanie nowej i bardziej adekwatnej nazwy dla ulicy Nowowołkowyskiej - wyjaśnia Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.

Obecnie za centrum handlowym biegnie ulica Maltańska. To właśnie Wojsz wystąpił z wnioskiem o zmianę nazwy ulicy. - Ulica Maltańska funkcjonowała w Poznaniu w latach 1927 - 1950, obejmując swym zasięgiem odcinki obecnych ulic abpa Walentego Dymka i abpa Antoniego Baraniaka. Wracamy zatem do korzeni podkreślając wyjątkowe miejsce dla Poznania i jego historię - dodaje Wojsz.

Propozycja zmiany nazwy ulicy na Maltańską została zaakceptowana przez Komisję Opiniodawczą ds. Nazewnictwa Ulic w Poznaniu, a także przez miejskich radnych. Od środy na ulicy pojawiły się także nowe tabliczki z informacją o jej nazwie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro