Reklama
Reklama

Prace nad przedłużeniem PST: wstrzymają ruch tramwajowy również w tygodniu!

fot. Mateusz Gawarecki

Od poniedziałku na przedłużonej trasie PST występować będą utrudnienia związane z kursowaniem tramwajów. Wcześniej ZDM i ZTM informowały, że po przedłużeniu PST tramwaje nie będą kursować w soboty i niedziele. Okazuje się jednak, że w dni powszednie kursowanie także zostanie ograniczone.

Podczas wtorkowej wizyty Ryszarda Grobelnego na budowie Kaponiery Zarząd Dróg Miejskich oraz Zarząd Transportu Miejskiego informowały o planowanych utrudnieniach w kursowaniu tramwajów na przedłużonej trasie PST (TUTAJ). Podawano wówczas, że w związku z rozbiórką mostu Uniwersyteckiego przedłużenie PST będzie wyłączone z ruchu bimb wyłącznie w wybrane weekendy.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Dziś okazuje się jednak, że komplikacje pojawią się także w dni powszednie. - W związku z koniecznością intensyfikacji prac budowlanych konieczne będą wyłączenia trakcji tramwajowej nad trasą PST od poniedziałku do czwartku w godzinach 20.00 - 4.00 oraz od piątku od godziny 20.00 do poniedziałku do godziny 4.00 - wyjaśnia obecnie ZDM. - Oznacza to, że w dni powszednie po godzinie 20.00 oraz w weekendy (od 20.00 w piątek do 4.00 w poniedziałek) nie będą jeździć tramwaje trasą PST pod mostem Uniwersyteckim - dodaje.

Zmiany wejdą w życie już w najbliższy poniedziałek, 27 stycznia. Od godziny 20.00 przedłużeniem PST nie pojadą tramwaje. - Zakończenie tego etapu przebudowy mostu Uniwersyteckiego zostało zaplanowane na 3 marca 2014 roku - kończy ZDM.

Zarząd Transportu Miejskiego nie informuje obecnie którędy pojadą linie tramwajowe kursujące przedłużoną PST w weekendy i wieczorami w dni powszednie. Prawdopodobnie zostaną skierowane na Kaponierę. Obecnie przedłużeniem PST kursują tramwaje linii nr 12, 14 i w szczycie komunikacyjnym - nr 19.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro