Reklama
Reklama

Fabryczna/28 Czerwca 1956: autobus MPK wpadł w poślizg na "lodowisku"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Około godziny 9.10 przy skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i 28 Czerwca 1956 na Wildzie autobus MPK wpadł w poślizg na oblodzonej ulicy. Służby MPK przez 45 minut prostowały przegubowy pojazd. - Musieliśmy użyć własnego piasku i palników - informuje Nadzór Ruchu MPK.

- Już kilka minut po godzinie 7.00 dzwoniłem do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o posypanie piaskiem ulicy Fabrycznej - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Piesi nie mogą tam ustać na nogach, a nasze autobusy miały od rana spory problem z pokonaniem tej ulicy - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Choć ZDM zapewnia, że piaskarka się tutaj pojawiła, o 9.10 na Fabrycznej w poślizg wpadł przegubowy autobus MPK linii nr 71. - Po prostu złamał się na śliskiej ulicy. Nic nie pomagało. Musieliśmy przywieźć tu swój piasek, podsypać drogę i użyć palników, by lód choć trochę odpuścił. Po 45 minutach ostatecznie udało się autobus wyprostować - tłumaczy.

Takich miejsc w Poznaniu jest niestety więcej. Od rana dostajemy sygnały o lodowisku na ulicy Kobylepole. - Na ulicy Kobylepole, a zwłaszcza na odcinku od ul. Sowice do ul. Michałowo panują dość trudne warunki drogowe - jest ślisko. Na skręcie w ul. Michałowo zalega lód. Kierowcy mają dość duży problem z zapanowaniem nad samochodem w momencie przygotowywania się do manewru i wykonywania manewru skręcania w w/w ulicę - napisała do nas M. - Między godziną 07:00 a 07:50 w czwartek doszło tu do dość poważnie wyglądającego wypadku z udziałem dwóch samochodów - dodała. Z naszych informacji wynika, że w zderzeniu dwóch aut nikt nie ucierpiał.

Pracownicy centrum zimowego utrzymania dróg ZDM informują, że na ulicach Fabrycznej i Kobylepole pojawiały się piaskarki. - Na Fabrycznej po siódmej sypaliśmy, ale autobus wpadł w poślizg i obecnie zleciliśmy ponowne działania w tym miejscu. Dostajemy dużo sygnałów z Wildy i Grunwaldu. Tam działamy. Na ul. Kobylepole w środę wieczorem sypaliśmy trasę, dziś też na pewno tam będziemy - dowiadujemy się w ZDM.

Apelujemy do kierowców o ostrożność na poznańskich ulicach. Nieodśnieżone drogi w mieście można zgłaszać do ZDM pod numerem telefonu 61 64 77 231.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro