Reklama
Reklama

Teatralka: zwrotnica komplikuje życie pieszych i motorniczych

fot. Mateusz Gawarecki
fot. Mateusz Gawarecki

Na węźle komunikacyjnym most Teatralny piesi notorycznie przechodzą po pasach na czerwonym świetle. Zielone światło zapala się tutaj bowiem rzadziej niż powinno. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest problem z nową zwrotnicą tramwajową.

Od kilku dni piesi skarżą się na przejścia dla pieszych na Teatralce. - Przejście po pasach legalnie graniczy tutaj z cudem. Na zielone światło trzeba czekać chyba z 10 minut i oczywiście nikt tego nie robi. Wszyscy idą na czerwonym - tłumaczy nasz czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


O sprawie wiedzą miejskie służby. Już podczas wizyty prezydenta Poznania na budowie Kaponiery zwrócono uwagę, że światła na przejściu dla pieszych nie działają tu tak jak powinny. - We wtorek serwis firmy Vialis sprawdzał działanie sygnalizacji świetlnej. Sygnalizacja działa prawidłowo, zgodnie z zatwierdzonym projektem - zapewnia Zarząd Dróg Miejskich dodając, że przyczyną kłopotów jest awaria zwrotnicy tramwajowej.

W MPK dowiedzieliśmy się, że rzeczywiście na węźle Teatralka występuje problem ze zwrotnicą. Jest to jednak nowa zwrotnica, a przez to powinna być naprawiona w ramach gwarancji. - Cierpią nie tylko piesi, ale też pasażerowie. Teraz po ulicy Fredry kursuje aż 10 linii tramwajowych. Wystarczy, że kilka razy trzeba ręcznie przestawić zwrotnicę i pojawia się tramwajowy korek - wyjaśnia MPK.

Sytuację na Teatralce sprawdzi patrol policji. - Skierujemy tam patrol, by sprawdzić czy nie trzeba np. kierować tu ruchem - wyjaśnia mł.insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

Działanie zwrotnicy jest cały czas monitorowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro