Reklama
Reklama

Nietypowa stolica Irlandii na dworcu PKS

Na nowym dworcu PKS w Poznaniu pojawiła się spora mapa Europy, na której oznaczono miasta, do których można dojechać autobusem z naszego miasta. Przewoźnik, który mapę powiesił, nie zwrócił jednak uwagi na pewien błąd...

Stolicą Irlandii jest Dublin, ale z mapy jednego z przewoźników umieszczonej na nowym dworcu PKS wynika, że pisownia tego wyrazu jest nieco inna. Na mapie oznaczono bowiem to miasto jako "DABLIN". Niby wymowa ta sama, a jednak błąd dziwi poznaniaków.

- Nie wiem jak można zrobić błąd w nazwie stolicy na dworcu autobusowym - mówi młoda pasażerka. - Nazw miejscowości nie powinno się przekręcać. Ktoś, kto się bierze za takie coś, powinien przynajmniej znać ortografię - dodaje kolejna pasażerka.

Z naszych informacji wynika, że z poznański PKS z mapą nie ma nic wspólnego. To "dzieło" jednego z przewoźników oferujących podróże z naszego dworca autobusowego.

To tylko jeden z przykładów ortograficznych wpadek w naszym mieście. Do tych najbardziej spektakularnych zaliczają się tablica na wiadukcie Kosynierów Górczyńskich z napisem "JeRZyce" (więcej TUTAJ), a także tabliczka z nazwą ulicy "MatyJi" (więcej TUTAJ). Na szczęście te błędy szybko zostały poprawione. Podobnie ma być z tym na dworcu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro