Reklama
Reklama

ZTM po cichu tnie połączenia? "Ktoś sobie tu robi jaja z poznaniaków"

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W środę pisaliśmy o niezadowoleniu poznaniaków ze skrócenia linii tramwajowej nr 15 do pętli Budziszyńska. Po otwarciu dla bimb Kaponiery zmian jest jednak więcej. Nasi czytelnicy zwracają uwagę na wycięte połączenia, o których ZTM nie informuje.

TUTAJ piszemy o tramwajach linii nr 15, które od soboty dojeżdżają tylko do pętli przy Budziszyńskiej, a nie jak wcześniej na Junikowo. Pasażerowie podkreślają jednak, że nie jest to jedyna niekorzystna zmiana w rozkładach jazdy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Przy okazji przywrócenia tramwajów na Kaponierze dokonano kolejnych cięć połączeń tramwajowych. Linia numer 11 w dni powszednie ostatni pełny kurs wykonuje o 20:38 z Piątkowskiej. Wycięto też połączenia pomiędzy godziną 11.00, a 15.00 w weekendy. Linia numer 3 w dni powszednie ostatni pełny kurs z Wilczaka o 18:26. Ktoś sobie tu robi jaja z poznaniaków! Zlikwidujmy w ogóle tramwaje - pisze nasz czytelnik.

- ZTM oszczędza i chce oszczędzać kosztem pasażerów i to najlepiej tak żeby pasażerowie, a najlepiej radni tego nie zauważyli - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS. - Pasażerowie to zauważyli, a radni się od nich dowiedzieli - dodaje.

Radni wyjaśniają, że takie zabiegi powinny być wykonywane po konsultacji np. z Radami Osiedli. - A one mają dobre spostrzeżenia, bo do nich najpierw ludzie przychodzą. Powinna być konsultacja, a nie urzędnik myśli, że ma rację do końca - zapewnia Lidia Dudziak, radna PiS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro