Reklama
Reklama

ZTM: "piętnastka" tylko do Budziszyńskiej. Mieszkańcy chcą wydłużenia trasy

Pierwszy dzień częściowo otwartej Kaponiery | fot. Włodzimierz  Hoppel
Pierwszy dzień częściowo otwartej Kaponiery | fot. Włodzimierz Hoppel

Od soboty, 18 stycznia, tramwaje linii nr 15 dojeżdżają wyłącznie do pętli przy Budziszyńskiej. Pasażerowie nie są z tego zadowoleni. Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnia, że chce, by docelowo na Junikowo dojeżdżały trzy linie tramwajowe. Kiedy to nastąpi - nie wiadomo.

Do naszej redakcji przychodzi sporo maili w sprawie kursowania tramwajów na Junikowo i do pętli przy Budziszyńskiej. Mieszkańcy nie są zadowoleni ze zmian, jakie wprowadzono w ruchu tramwajowym przez częściowe uruchomienie węzła Kaponiera. - Byłabym za tym żeby w ogóle wszystkie tramwaje dojeżdżały do Junikowa tzn. 6 i 15. Zastanawiam się po co jest w ogóle pętla na Budziszyńskiej jak nową wybudowano na Junikowie - pisze czytelniczka, Ania. - Myślę, że dużo ludzi by skorzystało na tym gdyby również oba te tramwaje dojeżdżały na Junikowo. To są 3 przystanki od Budziszyńskiej i nie trzeba byłoby się przesiadać, odbijać kolejnego biletu, a przede wszystkim marznąć, moknąć bądź tracić czasu - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Podobnie o skróceniu trasy linii nr 15 do Budziszyńskiej wypowiada się inny poznaniak, Krzysztof. - Uważam, że to błędna decyzja ZTM. Wydłuża mój codzienny dojazd do pracy. Utrudnia również wielu starszym osobom dojazd na cmentarz na Junikowie i sprawia, że w weekend częstotliwość odjazdów tramwajów z pętli Junikowo spadła - czeka się dłużej. Cóż - kolejne oszczędności ZTM na pasażerach - pisze.

- 18 stycznia tramwaj linii numer 15 wrócił na swoją "tradycyjną" trasę z osiedla Jana III Sobieskiego do pętli Budziszyńska, a aktualny schemat wszystkich linii jest zbliżony do układu zasadniczego, sprzed remontów - wyjaśnia Małgorzata Ratajczak z ZTM. - W ramach zmian linia numer 13 mająca dla mieszkańców Junikowa większe znaczenie komunikacyjne ze względu na dojazd do śródmieścia, została wydłużona do pętli na Junikowie. Wnioskowały o to między innymi Rady Osiedla - Junikowo i Kwiatowe - dodaje.

Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że docelowo na Junikowo mają dojeżdżać trzy linie tramwajowe. - W przyszłości jest planowane zakończenie trzech linii na Junikowie. Tę zmianę Zarząd Transportu Miejskiego zamierza wprowadzić w momencie, kiedy do węzła Junikowo dojeżdżać będą autobusy jednej z linii gminnych (np. z Dopiewa lub Komornik). Będziemy jednak czynić starania, by przynajmniej kursy w szczycie komunikacyjnym wydłużyć do Junikowa. Oczywiście jeśli pozwolą nam na to środki finansowe - kończy.

Nie wiadomo czy i kiedy zmiany miałyby zostać wprowadzone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
31.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro