Reklama
Reklama

Ul. Mickiewicza: kierowcy jeżdżą pod prąd, jest niebezpiecznie

Choć już od soboty ulica Mickiewicza na Jeżycach jest drogą dwukierunkową, wciąż zdarzają się tu kierowcy, którzy nie patrząc na znaki próbują pokonać ulicę pod prąd. Nie pomagają nawet wzmożone kontrole policji. - Przy dojeździe do Zwierzynieckiej jest niebezpiecznie - ostrzega policja.

W sobotę, po przywróceniu częściowego ruchu na rondzie Kaponiera, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w okolicach tego węzła komunikacyjnego. Inaczej jeździ się m.in. ulicą Mickiewicza. Jeszcze w piątek była to droga jednokierunkowa, a obecnie jest już dwukierunkowa.

W poniedziałek pisaliśmy, że kierowcy nie zwracają uwagi na znaki i wciąż jeżdżą tędy pod prąd. Mimo wzmożonych kontroli policji, niewiele się tutaj zmieniło. - Uwagę trzeba zwrócić na istniejące oznakowanie i na obowiązującą organizację ruchu - mówi mł. insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - Obecnie na ulicy Mickiewicza, przy dojeździe do Zwierzynieckiej, robi się bardzo niebezpieczne miejsce - dodaje.

- Kierujemy na miejsce policjantów, ale apelujemy do kierowców, aby zwrócić uwagę na te zmiany, bo zostały wprowadzone w trosce o poprawę bezpieczeństwa - zaznacza Klimczewski. - Przy dojeździe do ulicy Zwierzynieckiej nie należy zjeżdżać na lewy pas, bo w każdej chwili może pojawić się pojazd, który będzie wykonywał manewr skrętu w prawo i będzie czołowe zderzenie - kończy Klimczewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro