Reklama
Reklama

Majchrzak najlepszy w Sheraton Cup

fot. Telewizja WTK
fot. Telewizja WTK

Zwycięstwem Kacpra Majchrzaka z Warty Poznań zakończyła się główna konkurencja II Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Sheraton Poznan Hotel, które odbyły się w miniony weekend na Pływalni CITYZEN.

Przez cały miniony weekend na Pływalni CITYZEN polscy i zagraniczni pływacy ze wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych do najstarszych, rywalizowali w 66 konkurencjach indywidualnych i sztafetowych na dystansach od 50 do 800 m. W sumie odbyło się blisko 3000 startów, w których wzięło udział ponad 600 zawodników z 80 klubów pływackich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W głównym wyścigu imprezy najlepszy okazał się Kacper Majchrzak z Warty Poznań. - Start w Sheraton Cup traktuję czysto treningowo, ale oprócz zabawy to również taki kontrolny start na początek sezonu. Wygrałem wyścig na 150 m stylem dowolnym, który został przygotowany specjalnie na Sheraton Cup i myślę, że to ciekawy pomysł. To coś innego... nietypowego dla mnie - mówi Majchrzak. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Damian Godzik, a trzeci był Marcin Jabłoński z Juvenii Białystok.

- Chcemy, aby zawody Sheraton Poznan Cup na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych w Poznaniu, przyciągając gości z Wielkopolski i całego kraju, a także z sąsiednich państw oraz stały się wydarzeniem atrakcyjnym dla mieszkańców naszego miasta. Ponieważ promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia odgrywa ważną rolę w naszej codziennej działalności, cieszymy się, że możemy dzięki organizacji zawodów połączyć ten cel z zachętą do przyjazdu do Poznania -
powiedział Dyrektor Sheraton Poznan Hotel, Marco Foelske.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro