Reklama

Dzień Babci i Dziadka: "muszą pamiętać o sobie"

fot. trolf / sxc.hu
fot. trolf / sxc.hu

Nie masz pomysłu na uczczenie Dnia Babci i Dziadka? Z tej okazji na seniorów czekają promocja w Termach Maltańskich i tropikalne atrakcje w Palmiarni Poznańskiej. Seniorzy w Poznaniu coraz chętniej dbają o swój wolny czas i starają się go spędzać aktywnie. Jak?

21 stycznia to czas szczególnie ważny w życiu każdej babci, 22 stycznia - w życiu każdego dziadka. Właśnie w te dni otrzymują życzenia od swoich wnuków. W życiu każdego z nas odegrali bowiem bardzo istotną rolę. To oni zajmowali się nami, gdy rodzice nie mogli i to oni pomagali nam w nauce. To obiady u babci należą do tych najczęściej wspominanych, a babcine wypieki do najbardziej lubianych. Dziadkowie natomiast, zdaniem dzieci, znają odpowiedź na absolutnie każde pytanie, nigdy nie tracą cierpliwości i zawsze bronią najmłodszych. Są też specjalistami w usprawiedliwianiu, pocieszaniu i oczywiście... spełnianiu wszelkich zachcianek wnuczek i wnuczków.

Przedszkola, żłobki, a nawet szkoły podstawowe w najbliższych dniach będą skupiać się na tym, by żadne z podopiecznych nie zapomniało o złożeniu życzeń swoim dziadkom. - Myślę, że powinniśmy życzyć seniorom, by pamiętali przede wszystkim o sobie, a nie zajmowali się głównie wnukami i wszystkimi dookoła - mówi Maria Sitarska z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. - Życie jest po to, by być szczęśliwym i powinni je przeżyć jak najlepiej - dodaje.

Jeśli chcemy we wtorek i środę zrobić przyjemność naszym dziadkom, możemy skorzystać ze specjalnych ofert w mieście. Promocję dla seniorów przygotowały Termy Maltańskie. - We wtorek i w środę do każdego zakupionego biletu osoby powyżej 55. roku życia otrzymają dodatkowe 30 minut w prezencie - wyjaśnia Łukasz Kubiak z Term Maltańskich. - Dodatkowo w aquaparku będzie można uczestniczyć w specjalnych zajęciach przygotowanych z myślą o seniorach - dodaje. Będą to m.in. zajęcia rehabilitacyjno-relaksacyjne w basenie solankowym oraz zajęcia taneczne w wodzie.

Na tropikalne atrakcje z okazji święta babć i dziadków zaprasza Palmiarnia Poznańska. We wtorek od 13.00 do 15.00 odbywać się tutaj będą zajęcia - m.in. z przygotowywania medali dla dziadków (trzeba zapłacić tylko za wstęp do palmiarni). O 17.00 w Cafe Misja zaplanowano natomiast spotkanie "Opowiedz Józefinie o swojej rodzinie". To warsztaty genealogiczne, podczas których każdy będzie mógł wykonać samodzielnie swoje drzewo genealogiczne. Udział bezpłatny.

Ale seniorzy powinni mieć zapewnione zajęcia przez cały rok. A co ważne, coraz częściej są tego świadomi. - Przychodzi do nas coraz więcej osób. Mamy grono poznaniaków, którzy przychodzą do nas regularnie i wiedzą, co oferujemy. Ale coraz więcej jest osób, które chcą się dowiedzieć jaka jest oferta miasta dla seniorów - tłumaczy Sitarska z Centrum Inicjatyw Senioralnych. - Najczęściej seniorzy pytają o wycieczki z przewodnikiem po Poznaniu, a także o dalsze podróże. Niektórzy mają potrzebę przynależenia do jakiejś grupy i szukają informacji o klubach seniora. Wiele osób pyta też o kursy komputerowe - dodaje.

W ofercie CIS są zajęcia bezpłatne, a także takie, za które trzeba zapłacić - np. spektakle w teatrach. - Staramy się wyszukiwać oferty przystępne cenowo, bo chcemy, by nasza oferta trafiała do jak największej grupy odbiorców - kończy.

Centrum Inicjatyw Senioralnych znajduje się przy ulicy Mickiewicza 9A. Wydarzenia odbywające się w Poznaniu, które mogą zainteresować seniorów można znaleźć tutaj. CIS wydaje także raz w miesiącu Tytkę Seniora z najważniejszymi informacjami dla starszych poznaniaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro