Reklama
Reklama

Trasa na Franowo: schody w tunelu już odśnieżone

fot. M.

Pierwsza zima na trasie tramwajowej na Franowo pokazała, że przed zarządcą przystanków znajdujących się w tunelu trasy stoi nie lada wyzwanie. M.in. schody prowadzące na perony były bardzo śliskie. Zamontowano tu taśmy antypoślizgowe, ale i one... zamarzły. Służby MPK uporały się już z zimowym problemem.

Trasę tramwajową na Franowo otwarto w sierpniu 2012 roku. Mieszkańcy z jednej strony komplementowali inwestycję, ale z drugiej strony wskazywali na jej mankamenty. Mówiono m.in. o wszechobecnym kurzu na przystankach w tunelu, a także awaryjnych windach.

Gdy nadeszła zima największym problemem okazały się schody prowadzące na perony w tunelu. Duże opady śniegu i mróz sprawiały, że normalnie śliskie płytki na schodach stawały się jeszcze bardziej niebezpieczne. Według pasażerów problem pojawiał się również podczas opadów deszczu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne tuż po oddaniu do użytku trasy tramwajowej zwracało uwagę na materiały użyte do pokrycia nawierzchni peronów oraz schodów. Wskazywano na śliskie płytki, które w zimie stają się niebezpieczne.

Wykonawca trasy tłumaczył nam, że MPK otrzymało instrukcję, w której przedstawiono jak dbać o schody, by nie były śliskie. Wymagało to jednak kupowania drogich środków chemicznych. MPK odśnieżało więc schody regularnie, ale i tak nie udało się uniknąć kontuzji pasażerów.

W kwietniu ubiegłego roku zdecydowano się na zamontowanie na schodach prowadzących na perony zabezpieczeń antypoślizgowych. - Co z tego, że zostały założone taśmy antypoślizgowe które jeżeli są pokryte lodem nie spełniają swoich właściwości - pisze nasz czytelnik, M. - Od niedzieli teren przed schodami oraz same schody to istne lodowisko, czy dopiero jak ktoś się połamie to organ odpowiedzialny za ten teren będzie myślał - pyta.

Apelujemy o ostrożność do pasażerów korzystających z przystanków w tunelu trasy na Franowo. Zdjęcia oraz informacja o oblodzonych schodach z prośbą o interwencję trafiły do MPK Poznań. - Nasze służby działały tu w godzinach porannych i schody zostały odśnieżone - dowiadujemy się w MPK Poznań. - Na bieżąco sprawdzamy ich stan i reagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro