Reklama

Najpierw marznący deszcz, później śnieg: na drogach spokojnie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wieczorem ponownie zmienił ważność ostrzeżenia dotyczącego opadów marznącego deszczu. W Wielkopolsce takie opady mają potrwać co najmniej do godziny 9.00 we wtorek. Później ma padać śnieg. Na drogach jest obecnie spokojnie.

Miały się skończyć w poniedziałek, a następnie około 4.00 nad ranem we wtorek. Ostatecznie potrwają co najmniej do godziny 9.00. Mowa o marznących opadach deszczu, które od niedzieli występują w Wielkopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydłużył czas obowiązywania ostrzeżenia meteorologicznego dla naszego regionu. Właśnie do 9.00 mogą u nas występować marznące opady deszczu. - Możliwy również deszcz lodowy. Najdłużej opady utrzymają się w subregionie kalisko-leszczyńskim. Po ustaniu opadów marznących mogą występować opady śniegu - informuje IMGW.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Opady śniegu mogą się pojawić także w naszym mieście. - W Wielkopolsce we wtorek może spaść do 2 centymetrów śniegu. Większe opady są przewidywane na koniec tygodnia - mówi Przemysław Szrama, dyżurny synoptyk IMGW w Poznaniu. - Nocami temperatura będzie osiągać nawet -10 stopni Celsjusza, w ciągu najbliższych dni również będzie chłodniej - kończy. Przy temperaturze utrzymującej się na poziomie około -6 stopni Celsjusza, marznący deszcz może zostać przykryty cienką warstwą białego puchu. A to oznacza utrzymujące się trudne warunki na drogach.

Sytuacja na drogach w mieście nie jest obecnie zła. - Od rana w samym Poznaniu mamy spokój w ruchu komunikacyjnym - zapewnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji. W nocy doszło do jednego poważnego wypadku w regionie. - Około godziny 4.00 w Grodzisku Wielkopolskim samochód uderzył w drzewo. Ranne zostały trzy osoby - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków.

W Poznaniu obecnie największe korki można zaobserwować na Roosevelta w pobliżu MTP, przy skrzyżowaniu Gdyńskiej i Bałtyckiej, przy skrzyżowaniu Jana Pawła II i Baraniaka oraz Al. Niepodległości/Solna. Więcej na korki.epoznan.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro