Reklama
Reklama

Sześć milionów złotych wydano na nagrody dla urzędników

Rekordzistą w nagradzaniu pracowników jest Urząd Marszałkowski - przeznaczył na ten cel ponad 3 mln złotych. Najmniej wydał Urząd Miasta Poznania.

Przełom roku to czas szczególny dla wszystkich zatrudnionych w urzędach. To właśnie wtedy urzędnicy otrzymują nagrody za rok poprzedni. W tym roku poznańskie urzędy wydały sześć milionów złotych, a najszczodrzej nagrodzono urzędników z Urzędu Marszałkowskiego - na nagrody przeznaczono ponad trzy miliony złotych. Półtora miliona złotych przeznaczono na nagrody w Urzędzie Wojewódzkim - Tworzony jest trzy procentowy fundusz nagród i środki, które były przeznaczone na nagrody w głównej mierze pochodziły z tego funduszu. Nagradzamy za efektywną realizację zadań. Sama realizacja nie jest jeszcze wystarczającym powodem, żeby wypłacić nagrodę. Chodzi o termin załatwiania spraw, o rzetelność, o niestandardowe działania, o wszystko to co wyróżnia pracownika - wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody. Najmniej na nagrody wydał Urząd Miasta, a z nagrodami pożegnali się między innymi zastępcy prezydenta miasta. Łącznie pracownikom wypłacono 624 tysiące złotych. Podobną kwotę na nagrody wyasygnowało Starostwo Powiatowe, urzędnicy otrzymali tu 665 tysięcy złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro