Reklama

Ostatni fragment ZOP: będą problemy przez ropociąg?

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Choć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad deklaruje, że według obecnych informacji prace na budowie ostatniego fragmentu Zachodniej Obwodnicy Poznania skończą się zgodnie z planem, być może zmieni to konieczność zabezpieczenia ropociągu przebiegającego przy nowej trasie.

Na początku stycznia informowaliśmy o posuwających się do przodu pracach na budowie ostatniego fragmentu Zachodniej Obwodnicy Poznania. W wakacje mamy pojechać po nowej trasie pomiędzy węzłami Rokietnica i Tarnowo Podgórne (relacja z budowy TUTAJ).

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Jak się jednak okazuje, mogą się pojawić pewne problemy na budowie drogi. Tym problemem jest ropociąg przebiegający w pobliżu trasy. - Podczas każdej inwestycji pojawić się mogą kłopoty związane z przebiegiem infrastruktury podziemnej - mówi Alina Cieślak, rzeczniczka GDDKiA w Poznaniu.

Kilka dni temu w mediach pojawiły się doniesienia o prawdopodobnym wydłużeniu prac na budowie. Wszystko przez przebiegający w pobliżu drogi ropociąg. - Wykonawca podpisał umowę, w ramach której ma wykonać pracę do końca czerwca 2014 roku. W ostatnich dniach nie wpłynęły do nas żadne dokumenty, które miałyby wskazywać na chęć zmiany terminu ukończenia inwestycji przez wykonawcę - dodaje Cieślak.

- Będziemy się zastanawiać nad tym jak załatwić tę sprawę w momencie, gdy zapadnie decyzja na temat tego jak zabezpieczyć ropociąg. Wykonawca prac musi się w tej kwestii porozumieć z operatorem ropociągu - kończy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zabezpieczenie ropociągu będzie się wiązać z koniecznością wprowadzenia setek pali w ziemię przy nowym fragmencie trasy, a to wymaga czasu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro