Reklama
Reklama

IMGW wydłuża ostrzeżenie: lodowy deszcz do wtorku!

fot. Leszek Bartczak
fot. Leszek Bartczak

W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował, że opady marznącego deszczu mogą się pojawiać w Wielkopolsce do godziny 10.00 w poniedziałek. Sytuacja pogodowa jest jednak dynamiczna i ostrzeżenie zmieniono. Obowiązuje do 4.00 nad ranem we wtorek, a dodatkowo pojawiła się w nim informacja o lodowym deszczu.

IMGW zmienił ostrzeżenie o marznących opadach występujących w Wielkopolsce. Zmieniono długość obowiązywania ostrzeżenia, jego treść, ale również... stopień. Obecnie ostrzeżenie mówi o trzecim stopniu zagrożenia, a więc najwyższym.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Jeszcze w niedzielę informowano, że marznące opady będą się utrzymywać w naszym regionie do godziny 10.00 w poniedziałek. Teraz pojawiają się doniesienia o tym, że z taką sytuacją będziemy się zmagać do godziny 4.00 nad ranem we wtorek. - W samym Poznaniu marznące opady powinny się uspokoić około północy. Następnie będzie padać śnieg - mówi Magdalena Muszyńska-Karbowska z biura prognoz IMGW w Poznaniu.

Poza marznącym deszczem w Wielkopolsce występują także opady deszczu lodowego. - To nie to samo co marznący deszcz. W przypadku deszczu lodowego mamy do czynienia z padającymi zamrożonymi kropelkami. Deszcz marznący zamarza natomiast dopiero po zetknięciu z zimnym podłożem - tłumaczy Muszyńska-Karbowska.

W najbliższych dniach temperatura w Poznaniu nie przekroczy 0 stopni Celsjusza. - Po występujących obecnie opadach sytuacja powinna się jednak ustabilizować. Śniegu nie powinno spaść zbyt wiele, ale prawdopodobnie cienka warstwa utrzyma się na ziemi - kończy.

To ważne informacja przede wszystkim dla pieszych i kierowców. Kierowcy parkujący pod chmurką muszą się przygotować we wtorek na ponowne intensywne skrobanie szyb w samochodach. Warto więc pomyśleć o odmrażaczach, skrobaczkach i matach zabezpieczających na szyby.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro