Reklama
Reklama

Po częściowym otwarciu Kaponiery: kierowcy jeżdżą na pamięć!

fot. Tomasz
fot. Tomasz

Od soboty ulica Mickiewicza na Jeżycach ponownie jest trasą dwukierunkową, ale wielu kierowców jeździ tu na pamięć. Otwarty został także fragment ulicy Roosevelta.

Od soboty tramwaje kursują po Kaponierze, a wraz z nimi na rondo częściowo wróciły samochody. Wiąże się to ze zmianami w organizacji ruchu kołowego w tym rejonie Poznania. I choć przekazywaliśmy na naszym portalu informacje Zarządu Dróg Miejskich o modyfikacji organizacji ruchu, nie pojawiła się w nich istotna wzmianka.

- Ulica Mickiewicza od soboty, czyli od dnia otwarcia ul. Roosevelta jest ponownie DWUKIERUNKOWA - pisze nasz czytelnik, Tomasz Lange. - Wszyscy od rana jeżdżą tam dalej jak przed weekendem myśląc, że jest nadal jednokierunkowa. Widzę to z okna i przerażenie mnie dopada!!! A tych kilku biedaków (w tym ja sam), którzy jadą prawidłowo są wyzywani przez innych, że jadą pod prąd! Za zaistniałą sytuację bardzo dziękuję ZDM, który jak zwykle świetnie wszystkich poinformował o zaistniałych zmianach - dodaje.

O ostrożność na ulicy Mickiewicza apeluje naczelnik poznańskiej drogówki. - Od soboty nastąpiła zmiana na ulicy Mickiewicza i jest to ponownie ulica dwukierunkowa, a wielu kierowców nie spogląda na oznakowanie. Apelujemy do wszystkich, którzy się tam wybierają, by zwracali uwagę na znaki - mówi mł. insp. Józef Klimczewski.

Nie tylko na ulicy Mickiewicza wprowadzono zmiany. - Otwarto również dla samochodów fragment ulicy Roosevelta praktycznie od Poznańskiej do Kaponiery. Widać jeszcze, że kierowcy nie mają chyba tego świadomości - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
2℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro