Reklama

Sytuacja na drogach w mieście: "kierowcy zwolnili"

fot. Mariusz Potrawiak
fot. Mariusz Potrawiak

W Poznaniu i okolicy od rana panowały fatalne warunki na drogach. W mieście tworzyły się ogromne korki. Według służb kierowcy zdjęli nogę z gazu i dzięki temu obecnie sytuacja się normuje.

11.50

Sytuacja na poznańskich ulicach się uspokoiła, co zauważyły służby. - W tej chwili wszystkie nasze zastępy znajdują się w bazach. Ludzie chyba zrozumieli, że warunki na drogach są złe i jeżdżą wolno - mówi dyżurny poznańskich strażaków. Zmniejszyły się także korki. Przejazd większością głównych tras w mieście odbywa się płynnie.

Mniejszą liczbę zgłoszeń potwierdza także Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. - W niedzielę zgłoszenia napływały do nas lawinowo, w poniedziałek jest ich zdecydowanie mniej. Kierowcy rzeczywiście przestawili się na zimowe warunki i zwolnili. Ostatnie zdarzenia odnotowaliśmy około godziny 10.00. Na ulicach Gdyńskiej i Dolnej Wildzie doszło do kolizji samochodów, a na Libelta samochód osobowy potrącił rowerzystę, który trafił do szpitala - wyjaśnia Liszczyńska.

Wciąż jednak apelujemy do kierowców o ostrożność. IMGW ostrzega, że złe warunki pogodowe będą się utrzymywać do wtorku. Piszemy o tym TUTAJ.

9.30

Jak obecnie informuje policja, uważać trzeba na autostradzie A2. - Na 197 kilometrze A2 w kierunku Warszawy (powiat średzki) doszło do kolizji. Samochód osobowy zjechał na pobocze, nikomu nic się nie stało, ale mogą tu występować utrudnienia w ruchu - informuje Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

- Mamy obecnie również zgłoszenie z ulicy Naramowickiej. Zderzyły się tutaj dwa samochody, ale służby dopiero jadą na miejsce - dodaje. Wcześniej pisaliśmy o korkach na wiadukcie Franowo. - Samochód osobowy wjechał w bariery na wiadukcie w kierunku Kórnika. Nikomu nic się nie stało. Tworzyły się tutaj korki - kończy. Obecnie ruch na wiadukcie Franowo odbywa się płynnie.

8.45

- Jest lepiej niż w niedzielę, bo kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze - mówi Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Rano odnotowaliśmy jeden wypadek. Na ulicy Piłsudskiego rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy, trafił do szpitala. Na osiedlu Piastowskim piaskarka zderzyła się natomiast z samochodem osobowym, nikomu nic się nie stało - dodaje.

Nasi czytelnicy informują o korkach tworzących się w mieście. - Korkuję się dość poważnie ul. Obornicka. Czas przejazdu od Złotnik do ronda Obornickiego to ponad godzinę na CB radio mówią, że korkuje się aż od Obornik - pisze Dawid. Źle jest także na ulicy Krzywoustego. Samochody stoją tu w korku w dwóch kierunkach - w kierunku centrum (do ronda Rataje) i w kierunku Kórnika (korek m.in. na wiadukcie Franowo).

Aktualna sytuacja korkowa na naszej mapie TUTAJ.

7.30

Od rana w poniedziałek na drogach w Poznaniu jest spokojniej niż w niedzielę. - Odnotowaliśmy tylko dwie kolizje. Nie ma więc porównania do tego, co się działo w niedzielę - mówi mł.insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. W regionie również jest spokojniej niż w niedzielę. - W Gostyniu odnotowaliśmy dachowanie samochodu, na miejscu pracował jeden nasz zastęp. Mamy też dwa powalone drzewa. Poza tym spokojnie - wyjaśnia dyżurny wielkopolskich strażaków.

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że nawierzchnia jezdni poznańskich ulic wygląda lepiej niż w niedzielę, cienka warstwa śniegu jest bardzo zdradliwa. Tuż pod nią nawierzchnia jest bowiem śliska. Apelujemy więc o rozważną jazdę samochodem - noga z gazu.

Niekorzystne warunki atmosferyczne mają się utrzymać w najbliższych godzinach. Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczące wystąpienia marznących opadów deszczu i mżawki obowiązuje do godziny 10.00 w poniedziałek, ale takie opady mogą występować nawet przez cały dzień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro