Derby regionu dla AZS UAM Poznań

AZS UAM Poznań - UKS Medan Gniezno 3:2 | fot. Martyna Woźniak

Futsalistki AZS UAM Poznań wygrały we własnej hali z UKS Medan Gniezno 3:2 i zajmują czwarte miejsce w tabeli ekstraligi.

Podopieczne Wojciecha Weissa stoczyły zacięty pojedynek z zespołem z Gniezna, który niespodziewanie w 4. minucie po strzale Gabrieli Sass wyszedł na prowadzenie. Akademiczki szybko odpowiedziały golem Marty Zielińskiej, ale po kilku minutach gry znów prowadził Medan. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadziła pewnym uderzeniem z dystansu Alicja Busza. Po zmianie stron inicjatywa należała już do futsalistek AZS UAM Poznań, ale zwycięska bramka padła dopiero w 38. minucie po kolejnym ładnym uderzeniu z dystansu Alicji Buszy.

AZS UAM Poznań - UKS Medan Gniezno 3:2 (2:2)
Marta Zielińska (7. minuta), Alicja Busza (17. i 38. minuta) - Gabriela Sass (4. minuta), Adriana Sikora (12. minuta)

UAM: Katarzyna Osiadło, Adrianna Sypniewska, Alicja Busza, Magdalena Pawłowska, Karolina Grześkowiak, Aleksandra Przybył, Aleksandra Chojnacka, Dorota Czech, Agnieszka Rezler, Żaneta Pawlik, Marta Zielińska, Paula Fronczak.

Medan: Aleksandra Blige, Violetta Biegańska, Monika Marczak, Adriana Sikora, Alicja Zając, Marta Kaczmarczyk, Hanna Cerajewska, Magdalena Kłosek, Katarzyna Ulikowska, Gabriela Sass, Patrycja Marcinkowska, Monika Nowak.